!!!!!! Tohumda Bir Numarayiz !!!!!!

Her Türlü Tohum hakkinda direk bilgileri bizden temin edebilirsiniz.Cunku bu konuda oldukca iddialiyiz.....
Bazi Tohumlar Hakkinda Kisa Bilgilendirme
Bejo 

Soğan Tohumları; 

Santana F1 (Hibrid) Uzun Gün, İlkbahar ekimine uygun. İri meyveli, bakır renkli mükemmel kabukyapısına sahip bir çesittir.Yüksek verimli olup standart ürün verir. Gayet kuvvetli kök yapısı vardır. Meyveleri yuvarlaktır. 

Daytona F1 (Hibrid) Uzun Gün, İlkbahar ekimine uygundur. Fusarium’a dayanıklı, pinkroot’a (pembe renkli kök çürümesi) tahammüllüdür. Çok üretken uzun süre depolanabilen erkenci bir çesittir. İyi gelişmesini sağlayan çok uzun kökleri olduğundan ”kuru” tabir edilen kurak bölgelere de tavsiye edilebilir. Bakır renkli ve mükemmel bir yapısı vardır. Yüksek verimli iri ve standart ürün verir. 

Radar Kısa Gün, Mükemmel, düzenli,çok üretken bir türdür. Yuvarlak şekilli sarı renklidir. Kış soğanı üretimi içindir. Her sene daha çok rağbet gören yarı erkenci bir çesittir. 

Arctic F1 (Hibrid) Kısa Gün, Orta erkenci kışlık bir soğan çesididir. Yuvarlak yapılı çok güzel kabuk yapısı olan bir çesittir. Standart meyve verir. 

BGS. 66 Kısa Gün, Texas Grano tipi. Özellikle güneyde sonbahar ekimi için çok uygundur. Mükemmel verimli, yuvarlak-oval şeklinde saman sarısı renkli meyvelidir. 

Karnıbahar Tohumları; 

Goodman, Orta erkenci bir çesit olup, Haziran sonundan Eylül’e kadar hasat edilir.Yaprak örtüsü koyu yeşil, dik ve dalgalıdır, bu nedenle az olmasına rağmen meyveyi iyi korur. Göbek, beyaz, yoğun olup derine iyice yerleşmiştir. İlkbahar-Yaz hasatı için tavsiye edilir. Ocak - Şubat ayından itibaren örtü altında ekilebilir. 80 günde hasat olgunluğuna erişir. 

Lateman, Sonbahar hasatı için olup, Eylül, Ekim de toplanır. Ekimi Ocak’tan Mayıs sonuna kadar yapılır. Yaprak örtüsü göbeği iyi kavrar ve kötü havadan korur. Çok iyi kalite olup ticari verimi yüksektir. Ağır meyveleri vardır. 

Batsman, Yeni bir Sonbahar çesididir. Kısa gövdeli beyaz ve diri meyveler verir. Göbeği iyi koruyan, koyu yeşil ve dik yaprak örtüsü vardır. Mayıs - Haziran aylarında ekilir ve Ekim - Kasım’ da hasat edilir. Geç turfanda için tavsiye edilir. 90 günde hasat olgunluğuna ulaşir. 

Havuç Tohumları; 

Napoli F1(Hibrid), En erkenci Nantes tipi hibriddir. Mükemmel yaprak yapısı vardır. Çok çabuk renk yapar. Özellikle erken yaz hasadı için çok uygun çesittir. Uzun ve pürüzzsüz ve hafif konik meyveleri vardır. Sonbaharda toprağa dikilebilir. 90 günde hasat olgunluğuna ulaşir. 

Samson, Nantes tipi.Olgunlaşma süresi 110 gündür. Standart bir çeşit olamsına rağmen meyve kalitesi ve verim olarakçok beğenilen ve bilinen bir çeşittir. Sofralık olarak her bölgede yetiştirilir. 

Ayrıca; 
Bejo 1832 F1, İthaca F1,Nevis F1.
   

Kırmızı Lahana Tohumları ; 

Tenoro F1 (Hybrid), Kısa saplı erkenci bir çeşittir. Dış yaprakları diktir. İç yapısı sıkı ve kalitelidir. Yazın sofralık için uygundur. Çok sık ekim yapılabilir. (7.000 bitki / dönüm) 

Autoro F1 (Hibrid), Kırmızı lahanada ilk çeşidimiz olan Autoro'nun ünü uluslararasıdır. Langedijik sonbahar tipi olan Autoro, büyük ve ağır meyvesi ve çok iyi rengi ile bu tip çeşitlerin en iyisidir. Mavi kırmızı ve az kıvrık yaprakları boldur. Daha sık ekim yapılarak sofralık olarak değerlendirilebilr. Tarlada çatlamadan uzun süre kalabilir ve çok verimlidir. Ekimi, Şubat ortasından Mart sonuna kadar ekilebilir. Hasatı, Ağustos ortasından Ekim sonuna kadar yapılabilir. Kuru madde yüksek (9.3%), Dikim aralığı; Sofralık için 65 x 40 cm tavsiye edilir. 

Ayrıca,
Maestro F1, Ranchero F1, Subaro F1
   

Beyaz Lahana Tohumları ; 

Almanac F1 (Hibrid), Büyük başarı vadeden bir çeşit olup çok verimlidir. Çok ince yapraklı, kısa gövdelidr. Tarlada uzun ve sağlıklı kalabilir. Ağustos sonu hasat edilebilir.

Rudolfo F1 (Hibrid), Erkenci sonbahar çeşidi olup, turşuluktur. Göbek, yuvarlak, pürüzsüz ve büyüktür. Fusarium'a dayanıklıdır. İç yapısı iyidir. Normal gelişme gösteren kuvvetli bir yaprak yapısı vardır. Verimli bir çeşittir. Tarlaya Şubat ve Mart aylarında ekilir, hasat Ağustos-Ekim aylarıdır. Ekim aralığı 65 x 65 cm tavsiye edilir.

Brocoli Tohumları ; Kermit F1, Belstar F1 
Çin Lahanası Tohumları ;
Monaco F1, Bilko F1  
Brüksel Lahanası Tohumları ;
Harley F1 , Boxer F1  
Ispanak
Tohumları ; Springfield F1 , Spalding F1  
Kırmızı Pancar Tohumları ;
Bikores , Rocket F1  
Turşuluk Hıyar Tohumları ;
Asteriks F1 , Angel F1